Tradicija koledovanja po vasi, ki ga otroci in vzgojiteljice vrtca Čriček izvedemo pred božično novoletnimi prazniki, traja že kar precej let. Letos smo se odločili, da krog obiskanih razširimo na vse starejše upokojene vaščane Zg. Bele. Tako smo se 20.in 21. decembra odpravili vsi Knofki in Gumbki z vzgojiteljicami po vasi in s koledniškim voščilom in darilcem razveselili starejše. Bili so nas zelo veseli, nekateri nas celo že čakajo, kdaj pridemo, kar je res lep občutek. Otrokom pa na ta način pokažemo, kako lahko s skromnimi pozornostmi razveseljujemo, presenečamo in osrečujemo.

“Naj se uresniči koledniško voščilo: tristo blagrov, tristo sreč, naj mine leto brez nesreč!” (staro koledniško voščilo)

zapisala vzgojiteljica Mateja Mušič