Šola za starše

V šolskem letu 2022 / 2023 smo ponovno obudili šolo za starše, kjer boste starši imeli priložnost pridobiti dodatna znanja strokovnjakov s področja vzgoje in izobraževanja.

VABILO

Spoštovani starši,

V četrtek, 16. marca 2023, ob 19.00, lepo vabljeni na pogovorni večer z Markom Juhantom in to v kulturni dom, kjer bo dovolj prostora tudi za večje število obiskovalcev. Pedagog in predavatelj Marko Juhant je pri starših zelo priljubljen, saj pri svetovanju in pomoči vedno izhaja iz lastnih izkušenj pri delu z mladimi, večno veljavnih pravil tradicionalne vzgoje in zdrave kmečke pameti.

V pogovoru z Juhantom bomo odpirali najbolj pereča vzgojna vprašanja kot npr. kako otroka že v prvih letih naučiti nenasilne komunikacije in uspešnih načinov vključevanja v družbo vrstnikov, kako ravnati z zelo trmastim otrokomkako otroka naučiti samostojnosti, učinkovitega učenja, kako reševati spore med brati in sestrami….

Marko Juhant pa bo seveda odgovarjal tudi na vaša vprašanja.

Pogovor bo vodila in usmerjala Ivka Sodnik.

Vabljeni!

VABILO

VABILO

V četrtek, 12. januarja 2023 vas vabimo na prvo brezplačno predavanje

VLOGA STARŠEV PRI SPODBUJANJU RAZVOJA GOVORA, JEZIKA IN KOMUNIKACIJE,

ki ga bo izvajala ga. Nika Boncelj, s pričetkom ob 18.00 uri.

90-minutno predavanje bo potekalo  v avli vrtca Storžek, Preddvor.

 Zaradi lažje organizacije, vas naprošamo, da v portalu 1.ka najkasneje do petka 6. 1. 2023 označite prisotnost na predavanju ali pa to sporočite na mail svetovalni delavki bojana.kvartuh@os-preddvor.si.

VABILO

Že tradicionalno januarja za vas POZITIVNA PSIHOLOGIJA ZA BOLJŠE ŽIVLJENJE pripravlja Šolo za starše – ker se učenje nikoli ne konča. Tokrat s kar enajstimi predavanji – vsako sredo in soboto ob 19h. Brezplačno se prijavite tukaj. To je program:

sreda, 4. 1.         Mama hčerki – odnos med ljubeznijo in posesivnostjo, dr. Lucija Čevnik

sobota, 7. 1.       Kako otroka »naučiti« čustvovati? Izidor Gašperlin

sreda, 11. 1.       Urjenje spomina, Nik Škrlec

sobota, 14. 1.    »Vseeno mi je« – Obrazi čustvenih stisk pri otrocih in mladostnikih, Špela Reš

sreda, 18. 1.       Starševstvo po ločitvi, Matej Zaplotnik

sobota, 21. 1.    Sanacija škode pri pokoronskih otrocih, Goran Škobalj

sreda, 25. 1.       Pedokinetika – razvojni odnos starš-otrok skozi organsko in izvorno dinamiko, Andreja Semolič

sobota, 28. 1.    Kako, zakaj in čemu (sebe in) otroke naučiti prave hvaležnosti? Doris Polak Kuder

sreda, 1. 2.         Kako otroke voditi skozi digitalni gozd današnjega dne, mag. Martina Peštaj

sobota, 4. 2.       Težave v odraščanju: usoda ali izziv? Radovan Radetić

sobota, 11. 2.    Radosti in pasti nove tehnologije, Miha Kramli

 

Brezplačno!

Dostopnost