Interesna dejavnost pravljične urice za predšolske otroke je bila decembra še posebej slastna. Po prebrani zgodbi o sladkosnednem kralju (iz knjige Pripojedke) smo se prelevili v peke in naredili čokoladne kroglice. Na zadnji, januarski pravljični urici pa smo se podali na dve pustolovščini, in sicer na Potovanje po oker deželi (M. Malburet) ter na Iskanje zmaja (R. Hennion). Otroci so bili nad knjigama, ki sta del serije knjig Moja prva pustolovščina, navdušeni. Gre za knjige, ki so hkrati igre. Med branjem so namreč otroci lahko sami sprejemali odločitve in s tem vplivali na potek zgodbe. Z vsako odločitvijo se odpira nova veja zgodbe in tako smo eno knjigo lahko prebrali večkrat, zgodba pa je vsakič potekala drugače.

Zapisala: Urška Furlan, vzgojiteljica