Z otroki skupine Zvezdice smo se nekega dne podali po »dinozavrovih stopinjah« do kotička v gozdu. Tam so se otroci usedli in si ogledali lutkovno predstavo Pošastozavri in jabolko spora v izvedbi vzgojiteljic. Po predstavi so po skupinah poiskali naravni material in nadaljevali vzorec na podlagah –dinozavrih. Vzorci so matematična vsebina, ki se pogosto pojavlja tudi v predšolskem obdobju, običajno z navodilom »nadaljuj«. Vzorec je dobro definiran takrat, ko se enota ponovi vsaj dvakrat. Otroci so nizali različne vzorce, pri delu so tako uporabili npr. orehe, smrekove vršičke, palice, storže in listke. Najbolj so uživali med iskanjem predmetov, kjer je vsak otrok prispeval svoj delček pri nastajanju naših dinozavrov.

Zvezdice z vzgojiteljicama Klavdijo in Nežo