Po lanskoletnem odlično uspelem tednu mobilnosti, smo v preteklem tednu z zgodbico o belih zajčkih ponovno želeli navdušiti otroke in starše k sodelovanju v projektu, ki smo mu dali naslov ” V vrtec peš za zrak svež!”. Igra Beli zajček je motivirala k prihajanju peš v vrtec, ali pa vsaj del poti, če so družine preveč oddaljene od vrtca ( od gostilne). Seveda pa so se lahko otroci in starši pripeljali tudi s kolesom ali skiroji. Odziv je bil res velik, otroci pa so v vrtcu navdušeno pripovedovali, poročali o tem, na kakšen način so prišli v vrtec in veselo lepili svojemu zajčku bele krogce na kožušček. Ponosni smo bili tudi na tiste družine, ki so prikolesarile v vrtec tudi na daljši poti iz Bašlja, Mač. V dopoldanskem času pa smo vzgojiteljice vsak dan pripravile eno posebno aktivnost: uredili smo PARKI(G)RIŠČE, narisali smo si nov prehod za pešce in ga slovesno otvorili, šli smo na zelo dolg pohod Od vasi do vasi po gozdnih poteh in premagali kar 7 km, šli Čez prehod na sprehod in igro v gozd, imeli smo kolesarski dan in obisk policistov iz Kranja, ki so nam predstavili svoje delo in nas varno vodili na kolesarjenju po vasi, za zaključek pa je v petek vozil v vrtec pešbus “Čriček bus” od domačije Pr Kosmat do vrtca. Vse dejavnosti so spodbujale zdrav življenjski slog, igro v gibanju na svežem zraku, kar je tudi vizija našega vrtca. Hvala staršem za sodelovanje in pomoč pri skupni pobudi, želimo pa si, da morda postane teden mobilnosti kar tradicionalen. Zahvaljujemo pa se tudi gostilni Pr Bizjak in g. Zvonetu Jagodicu, ki so nam odstopili parkirna mesta, da smo lahko izvedli naš “peš” projekt.

vzgojiteljice vrtca Čriček

                     

Dostopnost