Jesensko vreme nas je v novembru razvajalo z dokaj visokimi temperaturami in sončnimi žarki. To smo izkoristili za gibanje in igro v gozdu. Mi smo se pošteno razgibali, poskusite še vi!

Do gozda smo prišli že rahlo ogreti, zato smo takoj začeli z gimnastičnimi ogrevalnimi vajami: krožili smo z glavo, rokami in boki, izmenično smo dvigovali noge, nekajkrat pobožali listje na tleh (naredili predklon), naredili nekaj počepov in poskokov in za zaključek poiskali drevo ob katerem je vsak naredil nekaj sklec.

Pošteno ogreti smo izkoristili gozd za naravni poligon. Hodili smo po koreninah, stopali na štore in z njih skakali, tekli slalom okoli dreves, pobirali listje in jih metali visoko v zrak, tekli od enega drevesa do drugega, se sklanjali in pobirali palice ter storže…

Zaključili smo s prosto igro, kjer so otroci zopet pokazali, da domišljija nima meja :).

Avtorica: Karmen Pogačnik

P.S.: V kolikor potrebujete ideje za igro in ustvarjanje na prostem vam Suzana Delavec priporoča knjigo Ni mi dolgčas! Zabavne aktivnosti na prostem od avtoric Jo Schofield in Fione Danks.

Dostopnost