Bolan otrok ne sodi v vrtec, pa ne le zato, ker lahko širi bolezen in okuži svoje vrstnike, ampak predvsem zato, ker potrebuje počitek, mir, pozornost in skrbno nego, česar v vrtcu ne more biti deležen v zadostni meri.  V vrtec prav gotovo ne sodi otrok, ki:

  • ima povišano telesno temperaturo
  • je v 24 urah več kot 2x bruhal,
  • ima drisko
  • ima izpuščaje
  • močno kašlja
  • ga boli žrelo in ima otekle bezgavke
  • ima gnojen izcedek iz oči
  • ima naglavne uši
  • in drugo

Ko ne boste prepričani ali otrok sodi v vrtec ali ne, poiščite pomoč pri izbranem osebnem zdravniku – pediatru. Informacije o nekaterih boleznih in priporočilih lahko najdete tudi na spletni strani Nacionalnega inštituta za zdravje (NIJZ), kjer je v dokumentu opisanih večina otroških bolezni. Dokument najdete tukaj.

Na povezavi si lahko ogledate navodila kako pravilno postopati v primeru, ko se pri otroku pojavijo naglavne uši. 

Dostopnost