Bil je ravno sončen petek, ko smo se s skupino Sončki odpravili na pohod. Pot nas je vodila mimo jezera in vse do Doma starejših občanov v Preddvoru. Tam smo bili namreč dogovorjeni za naš vsakoletni nastop, z namenom razveseliti tamkajšnje stanovalce.

Navdušili smo jih z različnimi pesmicami kot so: Tu sem jaz, Osliček gre v gozdiček, Lisička je prav zvita zver, Miška sem osamljena in drugimi. Nastop pa ni bil samo pevsko obarvan, ampak smo le-tega popestrili tudi s plesom. Plesali smo na pesem Ob bistrem potoku je mlin in Četica koraka, stanovalce pa vključili tudi v pesmicah Ko si srečen in Mi se imamo radi. Ob koncu smo bili nagrajeni z glasnim aplavzom, pohvalami in čokoladnimi bomboni.

Preživeli smo zelo lepo dopoldne ob medgeneracijskem druženju, stanovalci pa so nas že povabili, da se oglasimo tudi naslednje leto.

Zapisala: vzgojiteljica pomočnica Lara Šmajd

Dostopnost