Letošnje pomladi smo se zelo razveselili. Končno smo se lahko odpeljali na izlet z avtobusom. Naš cilje je bil Živalski vrt v Ljubljani. Naredili smo tudi raziskavo kdo od otrok se še ni peljal z avtobusom. To je bila več kot polovica otrok zato je bila zanje dogodivščina še toliko bolj težko pričakovana in vznemirjajoča. 

Na ogled se je skupina Knofki  odpravila po levi strani živalskega vrta, skupina Gumbki pa po desni strani. Najbolj so nas navdušile opice sajmiri iz južne Amerike, kjer so ogrožena vrsta saj vsak dan posekajo ogromne površine gozda, ki je njihovo naravno bivališče. Opice so s prekopicevanjem, poskakovanjem, lovljenjem, otroke nasmejale in komaj smo se poslovili od njih. 

Poleg opic je bil zelo atraktiven tudi mini zoo saj imajo veliko »dojenčkov«. Pujski, ovčke in kozice so otroci lovili in božali in predvsem brezskrbno uživali v raziskovanju živalskega vrta.

Ogledali smo si lahko čisto vse živali od začetka do konca v miru, saj smo bili eni redkih obiskovalcev. 

zapisala: Simona Jekovec

Dostopnost