Učiteljice in šolarji so nas povabili, da se jim 14. novembra pridružimo pri ogledu pravljične predstave z lutkami gospe Jane Stržinar, ki deluje pod imenom Mavrično gledališče.

Avtorica in izvajalka predstave je našo telovadnico spremenila v čarobno cvetočo deželo vilincev. Otroci so skozi predstavo lahko spremljali boj med dobrim in slabim, med hudobijo in dobrosrčnostjo. Tako starejši šolarji, kot tudi najmlajši malčki, so se prepustili vodenju skozi deželo pravljičnih bitij in z zanimanjem prisluhnili tudi glasbeni spremljavi. Predstava z barvitimi lutkami, živahno glasbo in zgodbo o čarobnih bitjih zbuja domišljijo in zanimanje otrok.

Ogled predstav ponuja umetniško izkušnjo, spodbuja ustvarjalnost in pozitiven odnos do kulture. Kot vedno smo veseli in hvaležni, da se ogledu predstave lahko pridružijo tudi naši najmlajši vrtčevski otroci, ki z ogledom urijo vztrajnost in koncentracijo.

zapisala: Urška Furlan

fotografija: Eva Gašperšič

Dostopnost