Povezanost z naravo je vizija in stalnica vrtca Čriček in zato tudi vključujemo mednarodne dneve povezane z naravnim okoljem. Praznovanje Dneva Zemlje smo povezali z ekološkimi vsebinami ohranjanja našega okolja, varčevanja z energijo, ločevanjem odpadkov, recikliranjem,…

Knofki smo okrasili našo igralnico, izdelali planet Zemljo, na katerem raste narisano drevo vsakega otroka, ob knjigi 10 stvari, ki jih lahko naredim za boljši svet pa smo spoznali načine, kako varovati naš planet, naše okolje in v pogovoru izmenjali naše izkušnje. Potem pa smo se hitro odpravili v lep sončen dan, ven, v naravo. Najprej smo na poti proti naši gozdni igralnici pobrali odvržene smeti, na gozdnih poteh smo iskali simbole o dobrem in slabem ravnanju z okoljem in jih ustrezno razvrstili, pripravili smo si okusno in zdravo malico iz narave: mlade bukove listke, trobentice, marjetice, gozdni regrat, čemaž, zajčje deteljice smo si potresli na kruhke s smetanovim namazom. Gozdni prigrizek je bil odličen in zdrav. Med prosto igro v gozdu pa smo našli tudi zaklad, v katerem je vsakega otroka čakala prstna igrica ” cootie catcher” z eko vsebino. Preživeli smo res čudovit dan. vzgojiteljica Mateja Mušič

Otroci v skupini Gumbki so praznovali rojstni dan Zemlje s plesom in glasbo ob zvokih narave. Z otroki smo si ogledali kratek filmček ker smo lahko videli kako pomembna so drevesa za naše življenje (https://youtu.be/hAxqygRdM4g , pridobljeno 22.4.2021). Spoznali smo knjigo, 10 stvari, ki jih lahko naredim za lepši svet. Razvrščali smo sličice, ki zemljo veselijo in žalostijo. Na lep sončen dan smo se odpravili v gozd. V gozdu se sprostimo, nadihamo svežega zraka in uživamo kar nam nudi naravna danost. V gozdu smo se prepustili radostim pomladi. Zemlji so otroci so naredili smeškote iz naravnega materiala in se ji z veliko gozdno »torto« zahvalili za vse lepe trenutke, ki jih lahko doživijo v neokrnjeni naravi. Vonjali so pomladne cvetlice, iskali  svojo najljubšo barvo, opazovali polžka, iskali »vrtec« mladih bukvic, opazovali čebele ki nabirajo hrano na cvetovih regrata, ki letos izdatno medi. Otroci so naredili velik kup listja in se valjali po hribu navzdol. Res lepo, sončno, toplo dopoldne smo preživeli v objemu naše lepe narave in se dobre volje vrnili v vrtec. Pobrali smo tudi smeti, ki so jih otroci sami opazili ter jih razvrstili v ustrezne zabojnike. Vzgojiteljica Simona Jekovec

Dostopnost