Kot smo že poročali v prejšnjem članku, sta se med vrtčevske otroke pomešali gostji ZRIPSa – Polona in Jerca. A tokrat sta s seboj pripeljali še osebe z motnjo v duševnem razvoju.

Pripravili sta različne družabne igre (risanje skupinske slike, žoganje, poligon, sestavljanje kock, pletenje…), v katere so se vključevali tako naši kot njihovi otroci. Po začetni zadržanosti so se sprostili in začeli medsebojno sodelovati, se igrati in predvsem razbijati svoje strahove pred drugačnostjo.

Glede na pozitiven vtis, nekaj misli smo jih zbrali spodaj, lahko zaključimo, da je bil projekt uspešen izveden, otroci pa si takih druženj še želijo.

Hvala ge. Jerci in Poloni, hvala vsem udeleženim, ki ste prišli k našim otrokom! Dali ste nam neprecenljive izkušnje sprejemanja, vključenosti, premagovanja strahov in predsodkov.

Hvala, dragi otroci, da ste bili tistega dne odprti, prijazni in ste jih tako lepo sprejeli medse.

In nenazadnje, hvala tudi vsem udeleženim strokovnim delavkam, ki ste poskrbele, da je bil dan res nepozaben.

Bojana Kvartuh