V letošnjem šolskem letu je  rdeča nit dogajanja v našem vrtcu tema Zveri, zverinice in druge žverce. Vsak mesec se družimo z eno živaljo, ki živi v Sloveniji in jo spoznavamo preko pravljic, zgodb, informacij iz strokovnih besedil, pesmic, … Čudovita izkušnja pa je bila delavnica, ki sta jo za nas pripravili mamica naše deklice in njena sodelavka iz oddelka za na  Biotehniški fakulteti Univerze v Ljubljani. Predstavili sta nam tri največje  zveri slovenskih gozdov: medveda, volka in risa. Dotikali smo se krzna, lobanj, opazovali odtise, jih  primerjali  med seboj, poslušali oglašanje teh živali in se pogovarjali o njihovih lastnostih, načinu življenja, prehranjevanja ob fotografijah in različnih predmetih. Izdelali smo sledi ulite iz mavca in  jih pobarvali, Knofki pa smo se preizkusili še v ustvarjanju risevih ušeskov na trakovih in se “spremenili” v male rise. Bilo je res zanimivo in  poučno.

raziskovanje pri Gumbkih

raziskovanje pri Knofkih

Dostopnost