Letošnji Teden otroka pod geslom Odgovor je pogovor, je zaradi ukrepov potekal brez skupnih dejavnosti na ravni celotnega vrtca. Kljub drugačnim okoliščinam je bilo dogajanje pestro, saj so vzgojiteljice pripravile raznolik program po skupinah.

Jutranji krog se je v ponedeljek v marsikateri igralnici začel z Rozmanovo deklamacijo: Nekaj ti moram povedat, katera lepo opisuje moč pogovarjanja. Poleg pogovora so bile v tem tednu v ospredju še druge teme: prijateljstvo, reševanje konfliktov in uporaba vljudnostnih izrazov. Te so vrtčevski otroci spoznavali na različne načine.

Otroci so se naučili pesem Gradimo prijateljstvo, poslušali in se pogovarjali o knjigah Kako je ježek našel prijatelja in Hvaležni medved. Aktivno so sodelovali pri dramatizaciji zgodbe Zrcalce in reševanju konflikta med dvema strokovnima delavkama ter preko različnih socialnih iger krepili prijateljske vezi (Pletenje mreže prijateljstva, Ubogi črni muc, Kdo se skriva pod odejo, Telefončki, Stol na moji desni/levi).

Potekala je glasbeno-lutkovna predstava Pod medvedovim dežnikom. Otroci so pripetljaje v zgodbi spremljali z velikim zanimanjem in se nanje čustveno odzivali (veselje, žalost, sočutje, navdušenje).

Po igralnicah se je odvijalo likovno ustvarjanje, rezultati tega krasijo hodnik in avlo pred našimi igralnicami.

Dogajanje je bilo pestro tudi zunaj na svežem zraku – prosta igra na igrišču, ustvarjanje jesenske mandale na zelenici pred igralnicam, pohod do cerkve Sv. Miklavža nad Mačami in raznorazne aktivnosti v gozdu.

Avtorica: Karmen Pogačnik

Andrej Rozman Roza:
NEKAJ TI MORAM POVEDATI
 
Za vsakogar mora obstajat nekdo,
kateremu tako zaupa,
da se mu lahko zaupa,
ko mu je težko.
 
Za vsakogar mora obstajat nekdo,
ki ga razume in posluša,
ko mu je zmrznjena duša
in mu je v srcu slabo.
 
Nekdo, kateremu lahko zaupa tudi tiste težave,
ki bi jih najrajši izbrisal iz glave,
in mu lahko pove tudi to,
kar ni povedat lahko.
 
A pogovarjanje je za človeka
še bolj pomembno kot obleka
in hkrati danes redka stvar
za katero ni potreben denar.
 
Pogovarjanje ni le za zabavo,
zdravilno je tudi, ko imamo težavo
in se v lastnih mislih dušimo,
dokler jih še z nekom ne delimo.
 
Pogovarjanje je bližina in toplina,
s pogovarjanjem smo družina in skupina.
S pogovarjanjem se človek s človekom prepleta,
s pogovarjanjem smo mreža tudi zunaj interneta

Dostopnost