Na Jezerskem zima običajno vztraja dlje kot v nižje ležečih krajih, a smo jo v zadnjih dneh dočakali tudi mi. Medtem, ko so v dolini že nekaj časa nazaj lahko v lužah in mlakah opazovali mrest, smo ga mi prvič zagledali prav v tednu, ko se je uradno pričela pomlad. V letošnjem letu sodelujemo v projektu Geoparka Karavanke, v sklopu katerega opazujemo in spoznavamo življenje v mokriščih. Tako smo si v igralnici najprej ogledali knjigo Dobro jutro, žabica (A. Baruzzi in G. Clima), nato še kamišibaj, ki sva ga s sodelavko Evo izdelali prav v namen spoznavanja z razvojnim krogom žabe. Nato smo se podali na sprehod, na katerem smo odkrili, da tudi v »naših« lužah že lahko opazujemo mrest. Poleg tega smo srečali tudi žabo ter racmana. Veselimo se toplejših dni, ki jih bomo lahko dodobra izkoristili za daljše bivanje v naravi.

Zapis: Urška Furlan

Dostopnost