V torek, 10. 5. 2022, sta nas v vrtcu Palček na Jezerskem obiskala Mojca Pavlič Drnovšek in Bojan Pretnar iz Kaličopkovega gledališča. S seboj sta prinesla pisano gozdno druščino – veverice, šojo, zajčke, lisico, gosenico in metulja. Skozi predstavo “Veveriček posebne sorte”, ki je nastala na podlagi knjige Svetlane Makarovič, smo spoznavali, kako je, če si drugačen od pričakovanj družbe in njenih norm. Otroci so lahko videli, da ima vsak posameznik svoje sposobnosti, treba jih je poiskati, razvijati in negovati.

Veseli smo, da smo imeli po obdobju omejitev zaradi epidemioloških razmer, končno ponovno priložnost ogleda lutkovne predstave. Otroci so ob predstavi zelo uživali in upamo, da bo sporočilo “drugačnost nas bogati” čim dlje ostalo z njimi.

Zapisala: Urška Furlan