Vodena vizualizacija pri otrocih spodbuja slikovno predstavnost in domišljijo ter na njih deluje pomirjajoče. Vodene vizualizacije se lahko poslužujete čez dan (naredite kratko pavzo), lahko tudi zvečer pred spanjem. Dober učinek zraven ima mirna, sproščujoča glasba. Lahko poizkusite tudi zatemniti prostor, zraven prižgati svečko, lahko jo berete zunaj…

Letnemu času primerno sem izbrala vodeno vizualizacijo z naslovom Moje drevo iz zbirke vizualizacij Gordane Schmidt. Besedilo beremo počasi in umirjeno. Po koncu sledi pogovor z otrokom. Naj vam pove kaj vse je videl in kaj vse je začutil. Otrok kasneje lahko svoje domišljijsko drevo prenese s pomočjo barvic na papir ali ga ustvari v gozdu iz naravnega materiala.

Včasih pa nam za umirjanje pridejo prav tudi že posnete “meditacijske pravljice”:

Avtorica: Karmen Pogačnik