besedilo: Uroš Sinkovič, vzgojitelj
fotografija: Uroš Sinkovič, vzgojitelj

Otrokov svet je zelo buren in nabit s čustvi. Le ta v njegov svet prinašajo mnogo neznanih dražljajev. Da se bodo lažje spoznavali s temi neznankami, in ker se otroci v predšolskem obdobju s čustvi šele spoznavajo, smo se v okviru projekta (Varno in spodbudno učno okolje) v mesecu septembru, oktobru in novembru z Račkami podali na vrtiljak čustev. Začeli smo z ustvarjanjem drevesa počutja in čustev, izdelali semafor jeze in iskali poti, kako se umiriti, naredili kazalo čustev (kaj občutim, kako se počutim), se igrali igre masaž (pometali smo jezo), pravljično jogo, se v parih opazovali in riali obrazno mimiko prijatelja (jezen-vesel), ustvarjali gozdnega moža, ki je bil enkrat zaskrbljen in drugič vesel, se igrali didaktične igre o čustvih (sestavi čustvo, igra prirejanja, spomin), preko vloge kuharčka smo in še vedno dnevno izražamo svoje občutke, počutje in čustva, ipd. Sedaj počasi zapuščamo vrtiljak in se podajamo na pot dobrih odnosov; ker odnosi in čustva »hodijo« z ramo ob rami, smo si kupili povratno karto za naš vrtiljak čustev, na katerega se bomo radostno vračali.