V vrtcu Čriček nadaljujemo, zdaj lahko rečemo že kar tradicionalno, z dogodki ob evropskem tednu mobilnosti. Tudi letos smo se ves teden družili z zajčkom, ki smo mu poskušali čim bolj “očistiti” kožušček in sicer tako, da v vrtec prihajamo peš. Poleg tega pa smo vzgojiteljice pripravile še dopoldanske dejavnosti povezane z gibanjem. Začeli smo z iskanjem belega zajčka po deževnem gozdu in sicer tako, da smo poslušali zvok in mu sledili, zajček pa nas je nagradil z zgodbico. Nadaljevali pa z ureditvijo PARKI(G)RIŠČA, s pohodom čez novi prehod za pešce in po kolesarski stezi, ter iskali jesen v gozdu in kolesarskim dnem, ko je okoli vrtca drvelo 38 letošnjih Čričkov s čeladami na kolesih, poganjalcih in skirojih. Za zaključek pa je v petek vozil ČRIČKOV PEŠBUS od domačije Pr´Kosmat do vrtca, za en gumb ali knof .”Čriček bus nas pelje zdaj,…. drugo leto bo nazaj!”

Spet je bilo zabavno! Hvala staršem za podporo pri spodbujanju in navduševanju k gibanju in zdravemu načinu življenja.

zapisala vzgojiteljica Mateja MUŠIČ

Dostopnost