Naravna nesreča, požar, ki je divjal po bližnji Potoški gori, je zelo razburkal dogajanje v naši skupini. Otroci, predvsem dečki so zelo intenzivno komentirali dogajanje, svoje občutke in vse kar smo vedeli, slišali, opazili, smo izmenjevali v jutranjem prijateljskem krogu. V besedah otrok je bilo slišati navdušenje nad delom gasilcev, ponos, kako so pogumni, kako se trudijo, kako helikopterji zajemajo vodo v jezeru in seveda tudi o gašenju z letalom. Tudi med igro na prostem so vseskozi pogledovali v nebo in spremljali lete helikopterjev. Svoje doživljanje dogodka so začeli povsem spontano risati. Nastali so odlični izdelki, polni detajlov, v katerem se prepozna vse tisto, kar jih je zanimalo, navduševalo in seveda tudi vse, kar jih je skrbelo, zaznati je bilo tudi stisko ob nevarnosti, ki je bila res blizu. Na pobudo otrok smo nastale izdelke in tudi njihovo sporočilo gasilcem odnesli kar sami, peš, v posebni pošti na Gasilsko postajo PGD Preddvor. Otroci so res presenetili. Hvala vam gasilci!

zapisala vzgojiteljica Mateja MUŠIČ, skupina Knofki, vrtec Čriček

Dostopnost