Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da se je z dnem 6.3.2024, spremenil Pravilnik o sprejemu otrok v vrtec pri OŠ Matije Valjavca Preddvor. Skupaj s spremembami so začeli veljati tudi novi kriteriji ob vpisu otroka v vrtec. V izogib kasnejšim nejasnostim, vas prosimo, da Pravilnik (najdete ga tu: https://vrtec-preddvor.si/vpis-v-vrtec/) in nove kriterije dobro preberete.

Vlogo točkujete v skladu z novim pravilnikom.

Obvezne priloge k vlogi za vpis

Za OTROKE S POSEBNIMI POTREBAMI je potrebno priložiti:

• individualni načrt pomoči družini (INPD) ali
  • zapisnik multidisciplinarnega tima (ZMT) Centra za zgodnjo obravnavo (CZO)
  • mnenje strokovnega tima.

PODALJŠAN STARŠEVSKI DOPUST

V primeru podaljšanega porodniškega dopusta, ki vpliva na datum vključitve otroka v vrtec, je potrebno priložiti sklep, iz katerega je razviden datum prenehanja pravice.

V primeru podaljšanja starševskega dopusta v obliki polne odsotnosti z dela, veljavna pogodba med vrtcem in starši postane nična. Vloga se uvrsti nazaj na čakalni seznam v skladu z doseženim številom točk.

ZDRAVNIŠKO POTRDILO

V kolikor ste odgovorili z NE, je potrebno priložiti

• kopijo odločbe o opustitvi cepljenja ali
  • potrdilo o vložitvi vloge za opustitev cepljenja na Ministrstvo za zdravje, ki ni starejše od 1 meseca.

Če otrok nima odločbe o opustitvi cepljenja ali ni v postopku pridobitve omenjene odločbe, v vrtec ne more biti sprejet.

Glede na kriterije za vpis (po Pravilniku o sprejemu otrok v vrtec pri OŠ Matije Valjavca Preddvor) je potrebno priložiti:

PREBIVALIŠČEkriterij 1. in 3.

• fotokopijo osebnega dokumenta, iz katerega je razvidno stalno prebivališče staršev ali
  • fotokopijo dokumenta, iz katerega je razvidno prijavljeno začasno prebivališče v občini Preddvor ali Jezersko,
  • izjava staršev oz. kopija sodbe o razvezi za uveljavljanje kriterija 1b – za otroke ločenih staršev.

ZAPOSLITEV – kriterij 2.

• potrdilo delodajalca o zaposlitvi staršev, ki ni starejše od 1 meseca ali
  • potrdilo o vpisu za tekoče študijsko leto (študenti)

STATUS DRUŽINEkriterij 2. in 4.

• skrbnik, ki sam skrbi za otroka, priloži enega od dokumentov: sodba o razvezi, sodbo oz. sklep sodišča, s katero je odločeno o varstvu in vzgoji otroka, potrdilo, da pred pristojnim sodiščem teče postopek za odločitev o varstvu in vzgoji otroka, izpisek iz matične knjige za umrlega starša, izpisek iz rojstne matične knjige (v primeru, da ni priznano očetovstvo), potrdilo o pogrešani osebi, prva stran odločbe o otroškem dodatku, prva stran odločbe o socialni pomoči, pokojnina, ipd.
  • mnenje Centra za socialno delo za otroke iz socialno, vzgojno in materialno ogroženih družin.