V skupini smo praznovali star običaj Vuč v vodo v povezavi z našo letošnjo temo spoznavanja gora in legend povezanih z njimi. Tako smo se domišljijsko potepali po Košuti in zavili tudi v Tržič, kjer ima ta običaj najdaljšo tradicijo, ko so čevljarji po dolgi zimi končno lahko delali pri dnevni svetlobi. Izdelali smo si vsak svojega “gregorčka” in da nismo čakali večera, smo si običaj pričarali kar v igralnici, jo zatemnili in svoje hiške  z baterijskimi svečkami na vrvicah vodili po igralnici ob klasični glasbi. Potem pa smo se prelevili v ptičke in zaplesali  še ptičjo ohcet, ki smo jo pospremili s pesmicama So ptički se ženili in Petelinček je na goro šel. Naučili smo se ju z učiteljico glasbe na OŠ , go. Simono, ki vsak petek vodi naš mini Knofkov zborček. Pripravili pa smo si tudi ptičje pogače, »poleteli« v gozd in jih potem iskali  med smrečjem in grmovjem (vzgojiteljici sva pogače seveda ptičkom nagajivo skrili).  Starše in otroke pa sva  povabili na večerni dogodek pri jezeru Črnava. Udeležilo se ga je nekaj družin, otroci pa so se lahko tudi pridružili šolskemu pevskemu zborčku in pesmici zapeli še na prireditvi.

Zapisala  vzgojiteljica Mateja MUŠIČ

Dostopnost