Pogumni, neustrašni Gumbki so preživeli medvedjo noč v vrtcu. Dogajanje smo stopnjevali skozi cel teden. Otroci so pripravili svojo medvedjo zastavo, ustvarjali različne medvede, prebirali pravljice. Spekli smo si tudi medvedje šape, ki so bile sladkega okusa. Težko pričakovani petek je le prišel. Za začetek smo si naredili fotoaparat, da smo lahko v objektiv ujeli vsak svoje zanimive trenutke☺. Medvedje so odšli na gozdno jaso, se igrali medvedje igrice, se gibali in plezali kot medvedje. Po medvedji večerji smo odšli v gozd ter pričeli lov za skritim zakladom. Da smo prišli do zaklada smo morali opraviti težke gozdne naloge.  Skriti zaklad nas je čakal v Micini igralnici. Za konec so si pogumni, neustrašni Gumbki prislužili predstavo Gradič s senčnimi lutkami in neizmerno uživali. Utrujeni in zaspani so medvedki noč prespali kar v gozdu. Noč je bila mirna in tiha. Za nove dogodivščine so si privoščili medvedki dolg, krepilni spanec.

Zahvalili pa bi se radi našemu donatorju Petru Kurniku iz Bašlja, ki nam je iz lesa po našem naročilu izdelal gozdne skrite zaklade, ki so jih otroci dobili za spomin na medvedkovo noč.

Vzgojiteljica Simona Jekovec

Dostopnost