Tradicija Miklavževanja je del slovenskih ljudskih običajev in je v naših koncih še kako prisotna. Navdušuje, vznemirja in ustvarja napeto pričakovanje otrok, ki se veselijo prihoda prvega od treh decemberskih dobrotnikov.

V našem vrtcu tradicionalno pečemo parkeljne in tako to veliko pričakovanje tudi zadiši. Letos nam je karantena posegla v bolj množično veselje, a nekaj otrok z vzgojiteljicama Matejo in Simono je ustvarilo dišeče vražičke in uživalo v pravljici Svetlane Makarovič Mali parkelj Malič. Pripravili smo pehar in pismo, da Miklavž ne bo pozabil na nas.

” Sladki, zlati otročički, joj, kako ste pridkani, vas pa , ki ste kot hudički, bodo vzeli parklejni….” ( odlomek pesmi iz knjige)

zapisala vzgojiteljica Mateja Mušič