Črički smo se na svetovni dan čebel 20.maja odpravili na obisk k čebelarju Zadnikarju Gregorju. Ker je bil ta dan zadržan, so nas prijazno, kot vedno, gostili člani družine Zadnikar Pajk. Vlogo “predavatelja” je prevzel kar naš bivši “Čriček” Luka, ki nam je odločno in zanimivo predstavil življenje čebel. Zagotovo bo enkrat čudovit in predan čebelar. Raziskovanje čebel smo nadaljevali z opazovanjem trotov, ki so nam prijazno lezli po rokah in izvedeli, da ne pičijo. V pomoč in podporo pri predstavitvi pa sta mu bili mamica in sestrica Nika, ki sta poskrbeli tudi za degustacijo medu , nam postregli z medenimi lizikami in medenjaki. res je bilo slastno medeno. Seveda pa smo šli primerno opremljeni s čebelarskim klobukom pogledat čudovit pisan tradicionalen slovenski čebelnjak s panjskimi končnicami in z brenčečimi čebelami, ki so pridno prinašale cvetni prah v panje.

BZZZZZZ Naj medi!

zapisala: Mateja Mušič

Dostopnost