Zadnji teden v januarju, smo se s skupino »Rožice« odpravili na obisk k preddvorskim gasilcem. Nekateri otroci so bili ob prihodu nekoliko zadržani, vendar so se ob tako zanimivi predstavitvi kaj kmalu sprostili. Predstavila sta se nam dva gasilca in gasilka. Razkazali so nam eno od petih gasilskih vozil in nam pokazali kako se določena oprema uporablja. Z veseljem smo si ogledali modre lučke in poslušali zvok sirene. Nato smo spoznali še gasilsko zaščitno obleko. Otroci so si lahko nadeli čelado in ugotovili, da je ni tako enostavno nositi. Gasilci so nam pokazali tudi prenos osebe na nosilih, pri čemer med otroki ni manjkalo prostovoljcev, ki bi to preizkusili. Najbolj zanimivo pa je bilo prav gotovo na koncu, ko smo lahko »gasili požar« na leseni hiški. Da bi lahko s pravim ročnikom in cevjo gasili povsem sami, smo videli, da si moramo nabrati še kar nekaj moči, zato so nam pri gašenju pomagali izkušeni gasilci.
Hvala gasilcem PGD Preddvor za njihov čas in trud pri predstavitvi .

Avtorica: Urška Bizjak

Dostopnost