Tudi v vrtec se je naselilo nekaj olimpijskega vzdušja. Pričarali smo si svojo tedensko poletno olimpijado. Spoznali smo olimpijski znak , sestavljen iz petih barvnih krogov. Izdelali smo si olimpijsko, slovensko in japonsko zastavo in slovesno vsak dan z njimi odšli “tekmovat” v izbranem športu. Vsak otrok si je sam narisal in izbral štartno številko. Preizkusili smo se v različnih atletskih disciplinah ( tek, met diska, skok v daljino,….), košarki, kolesarjenju s tricikli in poganjalci, tenisu in igrami z loparjem in žogico, plezanju. v vseh športih smo se odlično izkazali tako v telovadnici, avli, na šolskem igrišču in tudi v gozdu, kjer so nastali prav posebni olimpijski krogi iz naravnega materiala. V gozdu smo v petek zaključili našo olimpijado s plezanjem po drevju in vejah in si dokončno prislužili vsak svojo zlato medaljo in okusno vitaminsko olimpijsko malico. Razpoloženje odlično, vzdušje sodelovalno in prijateljsko, pogum in zavzetost nista izostala.

mali olimpijci Knofki, Gumbki in Sončki z Matejo in Laro

Dostopnost