Ko gremo v gozd tudi ponoči, z lučkami, je tam vse drugače. A otroci iz skupine Knofki pogumno, brez strahu stopajo pod krošnjami dreves v svetlobi lučk…. raziskujejo, iščejo, poslušajo zvoke gozda, rešujejo Palčičeve naloge in si med seboj pomagajo, si izdelajo palico gozdnih zakladov, s katero so prej gibali in preizkušali svoje spretnosti, opazujejo sončni zahod, iščejo skriti zaklad, si ogledajo predstavo v gozdnem senčnem gledališču, ki jih povsem prevzame in začara z igro sence in svetlobe, in za po vrhu ležanje na pokošenem travniku in opazovanje zvezdnega neba, na koncu pa ku ku igra deževnikov, ki so se skrivali pred našo svetlobo…. kako zabavno, enkratno in neponovljivo. Potem pa v vrtec spat v spalne vreče. Vse to se je dogajalo na tradicionalni noči v vrtcu – tokrat Palčičevi gozdni noči. Otroci so v pravljično družinsko drevo lahko vstopili s posebnim geslom , pomahali staršem skozi drevesno duplo in se podali po Palčičevem poligonu v samostojno preživet večer in noč brez staršev. Vsako leto za vse nas nepozabno doživetje in lep spomin.

Zahvalili pa bi se radi našemu donatorju Petru Kurniku iz Bašlja, ki nam je iz lesa po našem naročilu izdelal gozdne skrite zaklade, ki so jih otroci dobili za spomin na Palčičevo noč.

zapisala: Mateja MUŠIČ, vzgojiteljica

Dostopnost