Vsakoletni najbolj pričakovani dogodek »Noč v vrtcu« se je pri Knofkih zgodil  v petek 13.5., ko se je 19 pošastno pogumnih otrok odpravilo na dogodivščino. Kot je že v navadi večer preživimo v gozdu. Najprej smo se skupaj z Gumbki odpravili na gozdno presenečenje, ki so ga otroci odkrili šele v Micini igralnici. Ob klicanju živali, ki naj bi jih povabile na koncert, niso pričakovali, da jih bodo presenetile mamice skupine » Mamateater«, ki so jim pripravile predstavo Posluh, jazbec gre.  Otroke so povsem navdušile. V predstavi so  tudi aktivno sodelovali, saj je je zgodil pevski koncert glavnega junaka jazbeca, pevskega zbora Knofki in zborčka Gumbki, ko smo zapeli vsak s svojo pesmico. Ušli smo nevihti, ki nam je sicer odplaknila piknik na igrišču, zato smo povečerjali v igralnici. Ko pa se je zvedrilo in je na nebu že svetila skoraj polna luna, smo se opremili z gozdnimi hlačami, lučkami in škornji in odšli na detektivski potep v gozd. Naši barvasti pošastki so nam pobegnili, zato smo šli na lov za njimi in njihovimi sledmi. Najprej smo našli žive potepuhe po dežju: krastačo, močerade, polže, … potem pa smo se lotili iskanja. Pomagali smo si z reševanjem nalog iz detektivskih škatel, kamor smo zbirali rešitve. In na koncu tudi našli ubežnike, ki so se nam skrili v gozdu. Nočni potep smo zaključili v Micini igralnici, kjer smo se igrali s pošastki – senčnimi lutkami. Velikanske pošastne sence smo ujeli na rjuhe, debla, štore, v krošnje, … in se zelo zabavali. Vrnili smo se v vrtec, energija je počasi ugašala, skočili v pižame in v spalke in si voščili lahko noč. Zjutraj po zajtrku pa polni doživetij pričakali starše.

Kako pa so noč pokomentirali otroci: najbolj všeč jim je bilo nočno raziskovanje z lučkami po gozdu, ko so spali, ko so mamice igrale predstavo, kino, ko smo srečali gozdne živali in jih gledali, gozdne naloge in iskanje pošastkov v gozdu.

zapisala: Mateja Mušič, vzgojiteljica

Dostopnost