V začetku junija smo na obisk v vrtec povabili otroškega in mladinskega pisatelja Žiga X Gombača. Da bi vsaj malo poznali njegove knjige, smo si jih zadnja dva tedna v vrtcu vsak dan malo ogledali – z mlajšimi “Žabicami” smo predvsem opazovali ilustracije in se ob tem pogovarjali, šteli, prepoznavali barve in opisovali kaj vidimo, starejše “Račke” pa so knjige spoznale bolj podrobno. Ker je v mlajši skupini kar nekaj enoletnikov, ki tisto jutro niso bili najboljše razpoloženi, me je malo skrbelo, kako bomo obisk najbolje izpeljali. Izkazalo se je, da je bila skrb odveč. Srečanje smo načrtovali na prostem, v “Županovem kotu”, saj je ambient ravno pravšnji za tovrstne dogodke. Ko so se nam pridružili otroci iz starejše skupine, so se v trenutku organizirali, k sebi vzeli mlajše bratce in sestrice in prisluhnili Žigu Gombaču. Pisatelj je imel s sabo nahrbtnik, v katerem so se skrivale pravljice. Seveda so otroci takoj želeli sodelovati in mu pomagati pri izbiri zgodb. Spoznali smo kar nekaj zgodb, za katere smo imeli občutek, da so bile pisane prav za naše gorsko okolje.Na dogodku smo uživali tako gledalci, kot tudi Žiga Gombač in zelo bomo veseli, če nas bo še kdaj obiskal.

zapisala: Urška Furlan

Dostopnost