Leto je okoli in ponovno nas je obiskala Petra Švajger, mamica ene od deklic iz skupine Račke. Predstavila nam je risanke, ki jih je animirala skupaj z ilustratorko Majo Poljanc. Serija risank Slovenske basni je nastala po literarnih predlogah slovenskega ljudskega izročila in otroci tako preko njih odkrivajo elemente slovenske folklore. Z njimi jih seznanjata dve jezersko – solčavski ovci, ki med drugim predstavita cikasto govedo, idrijsko čipko, kozolec, ralo itd.

Po ogledu treh risank in pogovoru o tem, kaj smo se iz njih naučili, nam je Ga. Petra s pomočjo čarobnega ogledala, imenovanega praksinoskop, pokazala tudi, kako nastane animacija in koliko sličic je za to potrebno. Na koncu smo se posvetili še pobarvankam. Imeli smo se odlično in iz vrtca odhajamo bogatejši za novo izkušnjo. Najlepša hvala mamici za čas in pripravljenost za sodelovanje.

Zapisala: Uroš Sinkovič in Urška Furlan

Fotografije: Anja Košir in Eva Gašperšič

Dostopnost