Danes smo se Račke prelevile v čisto prave reševalce. Z otroki smo razmišljali, se spraševali in malce ugibali kaj in kako reševalci delajo, je njihovo delo nevarno, ipd. Vsi naši dvomi so bili razblinjeni, ko nas je obiskal reševalec, oče deklice iz naše skupine. Izvedeli smo katero številko moramo poklicati v primeru nesreče, kako uporabna je tekoča voda, kako se rokovati z gazami, povoji in brizgami oz. injekcijami. Ko smo izvedeli osnove, smo se še sami preizkusili v vlogi reševalca. Pomagali, povili smo tačke svojih plišastih prijateljev, roke in noge svojih vrstnikov ter se oskrbeli z injekcijami. Najbolj vztrajni so na koncu prijatelju, ob strokovnem nadzoru našega gosta, oskrbeli poškodbo glave. Bilo je zabavno in poučno. Račke smo pripravljene na morebiten klic in reševalno akcijo. Iskrena hvala očetu.

Zapisal Uroš Sinkovič

Dostopnost