Na zadnji novembrski dan sta nas v vrtcu Palček na Jezerskem obiskali Ksenija Ponikvar in Natalija Herlec iz Lutkovnega gledališča Tri. Za obe vrtčevski skupini otrok sta pripravili predstavo Nekoč je bila. Cel dogodek je bil zelo prijeten, odvijal pa se je kar v igralnici Žabic. Otroci so imeli tako že pred pričetkom možnost opazovanja, kako nastane scena za predstavo in možnost spoznavanja z lutkami. Tudi zaradi tega so igralki in samo predstavo sprejeli veliko bolj sproščeno, kot običajno. Nekateri otroci se lutk namreč še vedno malo bojijo in predstave raje spremljajo v naših varnih naročjih. Tokrat strahu ni bilo in vsi so si z navdušenjem ogledali predstavo o miški, ki si je želela v miru prebrati knjigo pravljic. Po zaključku predstave so si otroci lahko od blizu ogledali lutke in se z njimi tudi malo poigrali. Kseniji Ponikvar in Nataliji Herlec se lepo zahvaljujemo za prijeten obisk našega vrtca.

Zapisala: Urška Furlan

Dostopnost