Pretekli petek smo se vsi otroci iz vrtca Čriček odpravili na izlet v Domžale, kjer smo obiskali pravljični doživljajski gozd s tematsko potjo Pravljični Šumberk. Že v vrtcu smo si prebrali zgodbo Izgubljeni slamnik. Vsebina zgodbe o lisički, ki išče svoj slamnik nam je pomagala, da smo lahko reševali naloge, iskali namige in postaje po poti, zbirali žige na roke in v posebno knjižico, kjer smo imeli tudi zemljevid poti, ki smo ji sledili. Vsebine so povezane s pravljico, z naravnimi znamenitostmi , pa tudi z zgodovino in tradicijo kraja, še posebej s slamnikarstvom. V gozdu smo našli tudi kotiček za okrepčilo, srečali škratovo drevo in mu prisluhnili, pa škrata Domželca, hroščka in lisičko, spoznali kako delujeta mlin in sončna ura, imeli lep razgled na mesto in Kamniške Alpe vse do našega Storžiča. Ker smo pa malo tudi zašli, smo ob Kamniški Bistrici našli tudi naravno skalno plezališče. Preživeli smo lep zabaven dan.

zapisala: Mateja MUŠIČ, vzgojiteljica

Dostopnost