Od 23. do 27. septembra 2024 je za otroke starejših skupin iz vrtca Storžek potekal plavalni tečaj na kranjskem bazenu. Namen tečaja je bil, da se otroci seznanijo z osnovami plavanja, premagajo morebitne strahove pred vodo in se pri tem tudi zabavajo.

Vsak dan so otroci preživeli dve uri na bazenu, kjer so skozi igro in vaje pridobivali plavalne veščine. Učitelji plavanja so najprej poskrbeli za prilagoditev na vodo, kjer so otroci počasi spoznavali plitvi del bazena in se navadili na občutek lebdenja ter drsenja po vodi.

Prvi dan so otroci izvajali vaje za zaupanje v vodo, kot so čofotanje, potapljanje obraza in plavanje z rokavčki. Postopoma so se učili pravilnega dihanja, osnovnih plavalnih gibov in drsenja po vodi. Bolj izkušeni otroci so že v prvih dneh preizkušali osnovne tehnike plavanja brez plavalnih pripomočkov, medtem ko so se drugi bolj posvetili vajam za pridobivanje samozavesti v vodi.

Vsak dan so učitelji pripravili tudi nekaj zabavnih iger v vodi, ki so otroke dodatno motivirale in jim pomagale sproščeno pristopiti k učenju. Zadnji dan je bil namenjen preizkusu plavalnih veščin, kjer so otroci lahko pokazali, kaj so se naučili, ter prejeli priznanja za sodelovanje.

Otroci so skozi ves teden izjemno uživali, saj je bil tečaj zasnovan na igriv in spodbuden način. Strah pred vodo, ki ga je imelo nekaj otrok na začetku, je kmalu izginil, saj so ob podpori učiteljev in vrstnikov hitro pridobili samozavest.

Zapisala:

Sara Kern, pom. vzgojiteljice