V sredo, 25.5., smo se otroci obeh skupin vrtca Čriček z avtobusom odpeljali proti Vrhniki, kjer smo obiskali doživljajski park Mali plac. Ta je eden od poti pravljično – doživljajske transferzale po Sloveniji Zavoda Škrateljc. To je pravljično doživetje v naravi, ki temelji na izvirni zgodbi, ki je zapisana v slikanici Mali plac in govori o pogumni želvi Bevki, ki užene močvirske škrate na Ljubljanskem barju. S pomočjo škratinje Lilije in beležke z nalogami poskušali rešiti škratovske lumparije, ki so jih zakuhali v čudovitem gozdu na hribu Kostanjevica. Reševali smo posebne naloge, zbirali posebne simbole škratorunščine in posebne žige, srečali netopirja podkovnika, škrate, želvo Bevko, zeleno lepotico žabico, našli čudovito močvirje s cvetočimi perunikami in poslušali regljanje žabic v njem. V lepem pomladnem gozdu smo našli tudi škratovske telefone v štorih in pod koreninami, domišljija otrok je bila na višku, popolnoma smo se prepustili vsebini prebrane zgodbe, ki nas je s svojo vsebino res prevzela in odlično pripravila na doživetje v okolici ljubljanskega barja. Polni lepih vtisov smo se vrnili v vrtec. Naš izlet smo izvedli s sredstvi iz Šolskega sklada.

zapisala vzgojiteljica Mateja Mušič

Dostopnost