Danes smo bili deležni obiska Slovenske vojske; Čete za jedrsko, radiološko, kemično in biološko obrambo. Na športnem igrišču so nam predstavili vozilo. Vendar to ni bilo katerokoli vozilo, bila je Kobra. Izvedeli smo, da se Kobra lahko vozi tako po kopnem kot vodi, da ima detektorje,  se seznanili z opremo, ki jo vojaki v tej četi uporabljajo in se imeli možnost razgledati po notranjosti vozila. Slednje je bilo otrokom izredno zanimivo. Ker nam je med predstavitvijo oče otroka iz našega vrtca povedal, da se pri svojem delu srečujejo s »strupi«, so otroci v izogib nevarnosti hitro začeli naštevati njim znane strupene rastline. Skratka imeli smo se lepo ter izvedeli dosti novega. Najlepša hvala očetu za zanimivo predstavitev, čas in dobro voljo.

Zapis: Uroš Sinkovič

Fotografija: Anja Košir

Dostopnost