V začetku septembra je v vrtcu Preddvor potekal petdnevni rolerski tečaj, ki je bil namenjen otrokom starejših skupin. Namen tečaja je bil približati otrokom osnove rolanja, jih spodbuditi k telesni aktivnosti in jim omogočiti, da se skozi igro učijo novih spretnosti.

Vsak dan je potekal enourni program, v katerem so otroci spoznavali osnovne tehnike rolanja. Na začetku so se otroci seznanili z opremo, pravilno namestitvijo rolerjev ter osnovnimi varnostnimi pravili. Po tem so otroci izvajali preproste vaje za ravnotežje, hojo na rolerjih in ustavljanje, ki so jih nadgrajevali skozi cel teden.

Vsak dan je bil program nekoliko zahtevnejši, vendar so vaditelji poskrbeli, da je bilo učenje vedno prilagojeno posameznemu otroku, zato so napredovali po svojih zmožnostih. Bolj izkušeni otroci so imeli možnost preizkusiti hitrejše vožnje in celo enostavne trike, medtem ko so tisti, ki so bili prvič na rolerjih, vadili osnovne gibe.

Poleg učenja rolanja so otroci uživali tudi v druženju s prijatelji ter v igrah, ki so jih vaditelji vključili v tečaj. Igranje na rolerjih jih je dodatno motiviralo, da so se hitro naučili voziti in so pridno sodelovali pri vseh aktivnostih.

Otroci so pridobili novo športno znanje, izboljšali svoje motorične sposobnosti in se pri tem izjemno zabavali. Na zadnji dan so otroci prejeli priznanja za sodelovanje, kar je bilo za mnoge pika na i k že tako odlični izkušnji.

Zapisala vzgojiteljica Sara Kern