Že šesto leto zapored popestrimo teden mobilnosti v vrtcu Čriček z različnimi dejavnosti. Te nas spodbujajo k spreminjanju potovalnih navad. Žal je tempo življenja vseh nas, postal prehiter in se je najlažje poslužiti prevoza od točke A do točke B, z lastnim avtomobilom. Ne zavedamo se, da s tovrstnimi prepogostimi vožnjami ogrožamo sebe, živali, rastline, naše prelepo okolje.

Letošnja rdeča nit projekta je bila » Javni prostor za vse«.

V vrtcu Čriček nam je teden polepšal sivi zajček, ki smo ga s prihodi v vrtec peš ali  s kolesom simbolično očistili.

V ponedeljek smo z otroki tekli za sivim zajčkom in, ko smo ga našil, smo mu obljubili, da mu pomagamo. V torek smo naše parkirišče spremenili v parki(g)rišče za vse v vasi. Obiskovalci so se lahko odpočili in razmigali na našem »igrišču«. V sredo smo se podali na dolg sprehod po našem prelepem gozdu in uživali ob opazovanju prihajajoče jeseni. V četrtek so nas že tradicionalno obiskali policisti PP Kranj in nam omogočili, da smo lahko varno kolesarili po cesti ob vrtcu. Policistka je s seboj pripeljala kolo, ki ga uporablja tudi pri svojem delu. S sodelavci so nam pričarali nepozabno doživetje. Otroci so prišli s kolesi, poganjalčki in se preskusili v varni vožnji. V petek smo pričakali težko pričakovani Čričekbus. Starši skupaj z otrokom ter organiziranim peš-bus prevozom so lahko v vrtec prihajali od 6.45 ure dalje. Peš-bus za en knof oziroma gumb je vozil na petnajst minut ob glasbi ter prijetnem vzdušju.

Teden mobilnosti smo zaključili z belim kožuščkom našega zajčka.

Za pomoč pri izvedbi prihajanja peš v vrtec vsaj del poti se zahvaljujemo za uporabo parkirišča  gostilni Pr´Bizjak in ge. Veroniki Aljančič, za parkirišče in postajo Čričekbusa pa g. Dolinšku.

Vzgojiteljica Simona Jekovec